Maiuspalad
rabarberist

Rabarberid kasvavad mühinal ja ammu on aeg korjata peenralt esimesed mahlased varred. Rabarber on pärit kaugest Hiinast. Omal ajal arvati rabarberil olevat inimese organismi tugevdav mõju. Rabarberist saab küpsetada ja valmistada igasugust maitsvat suupoolist. Vana tuttav rabarberikook mõningaste variatsioonidega on kevadise köögi klassika, kuid rabarberist saab valmistada ka maitsvaid kastmeid, moose ning suppe.

Rabarbriküpsised

Särtsakas rabarberijook

Rabarberi-mascarponejäätis

Rabarberi-maasika juustukook

Rabarberimahl tumeda siirupiga

Krõbe rabarberikook Muscovado suhkruga

Rabarberikaste jäätisele

Rabarberi ja maasika supp

Beseerull rabarberi-maasika moosiga

Täistera laimi-rabarbri pirukas

Rabarberimoos kardemoni ja vanilliga

Karlsbadi rabarbrisaiakesed

Rabarberimoos

Purukattega maasika-rabarberi muffinid

Rabarberi Margarita

Jahutav ja roheline rabarberileht

Rullige väljasõidule kaasavõetav toit või joogipudel rabarberilehe sisse. Rabarberileht hoiab kaasavõetava toidu või joogi jahedana. Lisaks ei ole rabarberilehte vaja koju tagasi tuua, vaid selle võib muretult loodusesse lagunema jätta.

Mini-rabarberikoogid sefiiriga

Rabarberivõie

Rabarberi tšatni

Rabarberikompott kaneelijäätisega

Rabarberikissell

Värske rabarberijook

Jahutatud rabarberi supp

Lihtne rabarberidessert

Rabarberimoos leedriõiesiirupiga

Kas soovid Nordic Sugari ning meie toodete ja teenuste kohta lisateavet?

Õuna-vaarika krõbedik

Armastatud õunad

Üks suve viimaseid puuvilju on hõrgutav, mahlane ja hea õun, Neid saab kasutada väga mitmel viisil. Meil on nii retsepte värskete õunte kasutamiseks maitsvates küpsetistes kui ka soovitusi, kuidas tunda õuntest rõõmu pisut kauem, näiteks valmistades neist mahla või marmelaadi.

Tšatni

Tšatni - vürtsikas maitsesegu

Tšatni pärineb algselt India toiduvalmistamisest ja koosneb enamasti sissetehtud puuviljadest, suhkrust ja maitseainetest. Tšatni sobib enamiku toitude juurde ja on tugev maitseandja.

Mustikad – metsa parimad marjad

Mustikad on ju siiski metsa parimad marjad. Mustikahooaeg algab tavaliselt juulis ja võib ulatuda ka pisut sügisesse. Korjake mustikaid ja kasutage neid piruka, moosi või mahla valmistamiseks.

Sissetehtud suveköögiviljad

Sissetehtud suveköögiviljad

Säilitage tükike suve purgis. Sissetehtud suviste aedviljadega pikendate suve maitset. Suurepärane kasutada hilistel grilliõhtutel. Kasutage retsepte, siis on teie külmik varsti täis koduselt sisse tehtud suviseid aedvilju!

Ploomipirukas

Ploomivalik

Ploomid on ühed kõige tavalisemad aiapuuviljad ja neist on hea valmistada magustoite ja marmelaade. Miks mitte teha üks mõnus ploomimarmelaad või ploomitšatni, mida serveerida juustuvalikuga? Või proovige meie mõnusat ploomipirukat.

Põldmarjamoos

Põldmarja luksus

Nautige suvist luksust põldmarjadega! Põldmarjad sobivad suurepäraselt küpsetistesse, smuutidesse, moosiks ja mahlaks. Lisaks on neid eriti ilus kasutada kaunistuse ja garneeringuna. Põldmarjad valmivad hilissuvel ja varasügisel.