Teave
suhkru kohta

Magusus loodusest

Meie laiuskraadidel saadakse suhkrut suhkrupeedist. Oma selge ja puhta magususega on see üks mitmekülgsemaid toiduaineid meie köökides. Suhkur on ka täiesti loomulik viis tagada, et teie sai on kohev, jäätis pehmem ja moos püsib kauem värske.

Rohkem kui lihtsalt magusus

Magus nagu suhkur on levinud väljend ja suhkur lisab kohe kindlasti magusust. Kuid lisaks puhtale ja selgele magususele on suhkrul ka mitmeid muid looduslikke omadusi, millest on köögis abi.

Säästev kasvatamine ja tootmine

Suhkrupeet on oma olemuselt keskkonnasõbralik põllukultuur. Suhkru ekstraheerimisel suunatakse peedis olev vesi taaskasutusse ning kõik suhkrupeedist järelejääv, näiteks peedimass ja melass, muudetakse väärtuslikuks loomasöödaks. Meie Fairtrade-sertifikaadiga roosuhkrutooted on pärit Lõuna-Ameerikast ja Aafrikast.

Suhkru funktsionaalsed omadused

Suhkrust on tänapäeval saadaval palju erinevaid sorte ja seepärast saab seda kasutada paljudes erinevates roogades. Suhkrul on terve rida unikaalseid omadusi, mis nii eraldi võetuna kui kombineeritult, teevad suhkrust kaasaegses toiduainete tootmises tähtsa tooraine.

Kenneth Hansen

Dansukkeri maailm

Dansukker on bränd inimestele, kellele meeldib kodus toitu valmistada, küpsetada ja hoidistada.

Suhkur läbi aegade

Magusus on midagi, mida inimesed on alati otsinud. 15 000 aasta tagustel koopamaalingutel on kujutatud metsmett koguvaid inimesi.