Hele suhkrusiirup

Siirup (suhkrusiirup) saadakse peedi- või roosuhkrust valge suhkru tootmisel saadavate erinevate külgvoogude segamise teel. Siirup on viskoosne lahus, mis koosneb suhkrust (sahharoos), viinamarjasuhkrust (glükoos) ja puuviljasuhkrust (fruktoos). Erinevate suhkrute kombinatsioon hoiab ära kristalliseerumise ja väga kõrge suhkrusisaldus (umbes 80%) tagab pika säilivusaja.

Siirupit toodetakse erineva kvaliteediga, segades erinevaid külgvooge erinevatel viisidel: nii on võimalik saada erinevaid värvusi ja maitseid. Värvus ja maitse sõltuvad peamiselt väiksematest mineraalsoolakogustest ja muudest ainetest, mida leidub looduslikult tooraines, kuid õige maitseprofiili saamiseks võib olla vaja lisada soola. Iga kvaliteet on kohandatud konkreetse kasutuse jaoks. Siirup kui toode sobib eriti kasutamiseks küpsetamisel, kuid seda kasutatakse ka kondiitritoodete, jäätise ja magustoitude valmistamisel.

Hele siirup on kerge karamelli maitsega pehmemaitseline kuldpruun suhkrusiirup, mis sobib magustoitude ning puuviljasalatite kastmeks, küpsetamiseks ning jookide maitsestamiseks. Kasutades küpsetamisel kristallsuhkru asemel siirupit, püsivad teie küpsetised kauem pehmed, sest siirup seob paremini niiskuse taignasse. Külmades jookides on siirupit hea magustajana kasutada, sest ta lahustub kiiremini kui kristall – või tükksuhkur. Tundlikumale maitsemeelele annab siirupi kasutamine joogi (nt. kohvi või tee) maitsestamisel ka uue meeldiva maitseelamuse.

Siirupit tuleks säilitada toatemperatuuril, et vältida kristalliseerumist.

Hele siirup on pakitud mõõteskaalaga plastikpudelisse, mis on suletud tilkumiskindla korgiga.

1 pakendi netokaal: 750g

Koostis: suhkrusiirup, sool

100 g toodet sisaldab

Energiat 1326 kJ/312 kcal
Rasva 0 g
- millest küllastunud rasvhappeid 0 g
Süsivesikuid 78 g
- millest suhkruid 78 g
Valke 0 g
Soola 1,0 g


Mõõtühikute teisendus:
100 g = 70 ml
100 ml = 140 g

Retseptis ettenähtud kristallsuhkru koguse võid sõltuvalt taignast kas osaliselt või täielikult asendada suhkrusiirupiga. Magususelt vastab 1 dl kristallsuhkrule 1/2 dl siirupit.

Kuna siirup on vedel, tuleks selle kasutamisel pärmitaignas vähendada muu vedeliku kogust umbes 1/4 — 1/2 dl võrra.

Vahustamist nõudvates taignates võid umbes kolmandiku nõutavast suhkrukogusest asendada siirupiga ilma koogi konsistentsi rikkumata. Küpsisetaignas võib enamasti julgelt poole suhkrukogusest asendada siirupiga.

Vt. ka tume suhkrusiirup

Õuna-vaarika krõbedik

Armastatud õunad

Üks suve viimaseid puuvilju on hõrgutav, mahlane ja hea õun, Neid saab kasutada väga mitmel viisil. Meil on nii retsepte värskete õunte kasutamiseks maitsvates küpsetistes kui ka soovitusi, kuidas tunda õuntest rõõmu pisut kauem, näiteks valmistades neist mahla või marmelaadi.

Tšatni

Tšatni - vürtsikas maitsesegu

Tšatni pärineb algselt India toiduvalmistamisest ja koosneb enamasti sissetehtud puuviljadest, suhkrust ja maitseainetest. Tšatni sobib enamiku toitude juurde ja on tugev maitseandja.

Mustikad – metsa parimad marjad

Mustikad on ju siiski metsa parimad marjad. Mustikahooaeg algab tavaliselt juulis ja võib ulatuda ka pisut sügisesse. Korjake mustikaid ja kasutage neid piruka, moosi või mahla valmistamiseks.

Sissetehtud suveköögiviljad

Sissetehtud suveköögiviljad

Säilitage tükike suve purgis. Sissetehtud suviste aedviljadega pikendate suve maitset. Suurepärane kasutada hilistel grilliõhtutel. Kasutage retsepte, siis on teie külmik varsti täis koduselt sisse tehtud suviseid aedvilju!

Ploomipirukas

Ploomivalik

Ploomid on ühed kõige tavalisemad aiapuuviljad ja neist on hea valmistada magustoite ja marmelaade. Miks mitte teha üks mõnus ploomimarmelaad või ploomitšatni, mida serveerida juustuvalikuga? Või proovige meie mõnusat ploomipirukat.

Põldmarjamoos

Põldmarja luksus

Nautige suvist luksust põldmarjadega! Põldmarjad sobivad suurepäraselt küpsetistesse, smuutidesse, moosiks ja mahlaks. Lisaks on neid eriti ilus kasutada kaunistuse ja garneeringuna. Põldmarjad valmivad hilissuvel ja varasügisel.