Tarretisesuhkur Multi

Tarretisesuhkur Multi abil on lihtne valmistada piimapõhiseid tarretatud magustoite, nagu näiteks vaniljepudingut, erinevaid mousse ja pehmeid kooreseid koogitäidiseid. Ka trendikas pannacotta valmib tarretisesuhkur Multi abiga ilma suurema vaevata. Multiga valmistatud tarretis on pehme ja ei sobi tugevat tarretust nõudvate kookide valmistamiseks.
Tarretisesuhkur Multi on 100 % taimne toode ning seetõttu sobilik ka taimetoitlaste toidulauale. Tarrendavaks aineks tootes on karrageen ning jahvatatud jaanileivapuu.
Tarretisesuhkur Multi ei sobi hoidistamiseks. Marjaželeede ja -marmelaadide valmistamiseks soovitame kasutada marmelaadisuhkrut, moosisuhkrut või tavalist valget suhkrut.

Multi abil magustoidu valmistamiseks tuleb vedelik vastavalt retseptile (vesi, piim, koor, mahl) kuumutada keemiseni, lisada tarretisesuhkur Multi ning keeta 30 sekundit, seejärel kohe pliidilt ära tõsta. Vedelik hakkab jahtudes kohe tarretuma, seetõttu võib valmis tarretis magustoidu kaussidesse jaotades juba tükiline tunduda, kuid ärge muretsege, tervenisti tarretudes jääb magustoidu tekstuur ilus ja ühtlane.

 

Koostis: Suhkur, tarrendaine (karrageen, jahvatatud jaanileivapuu)

1 pakendi netokaal: 370 g

100 g toodet sisaldab

Energiat 1687 kJ/397 kcal
Rasva 0 g
- millest küllastunud rasvhappeid 0 g
Süsivesikuid 99 g
- millest suhkruid 99 g
Valke 0 g
Soola 0.02 g


Mille poolest erineb tarretisesuhkur Multi ”tavalisest” tarretisesuhkrust?
- Tarretisesuhkur Multi tarrendained on karrageen ja jaanileivapuu pulber, mistõttu võib seda toodet kasutada ka piimatoodete, nt. kohvikoorega valmistatava tarretise koostises. Tavalise tarretisesuhkru tarrendaine on pektiin, mis on küll väga tõhus tarrendaine, kuid vajab toimimiseks üsna happelist keskkonda. Seetõttu ei sobi tavaline tarretisesuhkur piimapõhiste toorainetega magustoitude valmistamiseks.
- Tarretisesuhkrut Multi kulub tarretise valmistamisel tavalisest tarretisesuhkrust enam, sest karrageen ja jaanileivapuu jahu ei ole sama tõhusad tarrendained kui pektiin.

Tarretatud koogikate: 1 dl tarretisesuhkrut Multi, 1–1.5 dl vett
Tarretatud dessert: 1 dl tarretisesuhkrut Multi, 2 dl vett või lahjat mahla
Maht/kaal: 1 dl tarretisesuhkrut Multi kaalub u. 95 g

Saadaval Eesti kaubandusvõrgus COOP Eesti ja Rimi Eesti suuremates kauplustes.

Pühadehõngulised küpsetised

Jõuludeks küpsetamine on alati eriline kogemus. See on nagu kindel varjupaik, siin peetakse alati traditsioonidest kinni.

Jõulumaiustused

Jõulumaiustused on kohustuslikud kõigile, kellele meeldib maiustada. Pane kommilauale kodus valmistatud iirisekommid, pralineed ja trühvlid.

Jõuluküpsised

Jõuluküpsised on midagi palju enamat kui piparkoogid! Klassikalised jõulukujundusega küpsised sobivad ideaalselt lauale jõulu toidu juurde või väikeseks jõulukingituseks armsale inimesele.

Kõige maitsvam jõulupakk

Kõige toredam on saada ja teha selliseid jõulukinke, mis on ise käsitsi valmistatud ja rõõmuga täidetud. Mis oleks veel südamlikum kui hõrgud maiustused, jõuluhõngulised küpsised ja maitsvad marmelaadid?

Jõuluhõngulised magustoidud

Talveaeg lõhnab apelsinide ja safrani järele. Need lõhnad jutustavad sellest, et leidub kohti, kus ei ole sama pime ja külm nagu siin Põhjamaal.

Jõulujoogid

Siin on soovitusi mida näppu võtta nii suurtele kui ka väikestele jõulupühalistele.