Marmelaadisuhkur

Marmelaadisuhkur on Dansukkeri toode, mis on mõeldud selleks, et lihtsustada ja kiirendada tavalisest 2/3 võrra väiksema suhkrusisaldusega eriti tihkete koduste mooside ja marmelaadide valmistamist. Kasutades moosi valmistamiseks Dansukkeri marmelaadisuhkrut, piisab 1 kg marjadest maitsva, paksu ja vähese suhkrusisaldusega moosi valmistamiseks vaid ühest pakist ehk 330 grammist marmelaadisuhkrust. Marmelaadisuhkur sisaldab lisaks tavalisele suhkrule veel ka puuviljapektiini, mis on looduslik tarrendaine ja teeb moosi mõnusalt paksuks. Samuti sisaldab toode säilitusainet kaaliumsorbaat. See on säilitusaine, mida esineb ka looduses nt. pihlakamarjades. Marmelaadisuhkru abiga valmistatud moose ja marmelaade soovitame nende vähese suhkrusisalduse tõttu säilitada keldri või külmkapi jaheduses.

Marmelaadisuhkruga moosi keetes pole tarvis moosi väga pikalt keeta, sest pektiin vajab korralikuks lahustumiseks ja „tööle hakkamiseks“ üsna lühikest aega. 10 minutit on enamasti täiesti piisav aeg. Liiga pikk keetmisaeg võib pektiini tarrendavat toimet pärssida ja moos võib jääda liiga vedel.
 

Hästisäiliva moosi valmistamise suhkruspikker:

1 kg tavalist suhkrut = 1 kg või 2 liitrit marju

1 kg moosisuhkrut = 2 kg või 4 liitrit marju

1 pakk (330g) marmelaadisuhkrut = 1 kg või 2 liitrit marju

1 paki netokaal: 330g

Koostis: suhkur, tarrendaine pektiin, kaaliumsorbaat

100 g toodet sisaldab

Energiat 1666 kJ/392 kcal
Rasva 0 g
- millest küllastunud rasvhappeid 0 g
Süsivesikuid 98 g
- millest suhkruid 98 g
Valke 0 g
Soola 0.15 g

Sissetehtud suveköögiviljad

Säilitage tükike suve purgis. Sissetehtud suviste aedviljadega pikendate suve maitset. Suurepärane kasutada hilistel grilliõhtutel.

Armastatud õunad

Üks suve viimaseid puuvilju on hõrgutav, mahlane ja hea õun, Neid saab kasutada väga mitmel viisil.

Mustikad – metsa parimad marjad

Mustikad on ju siiski metsa parimad marjad. Mustikahooaeg algab tavaliselt juulis ja võib ulatuda ka pisut sügisesse. Korjake mustikaid ja kasutage neid piruka, moosi või mahla valmistamiseks.

Moosid ja mahlad

Oma moosi ja mahla valmistamine on ühteaegu lihtne ja hea. Suhkur toob marjade ja puuviljade maitse esile ning pikendab Sinu meistriteoste säilivusaega.

Põldmarja luksus

Nautige suvist luksust põldmarjadega! Põldmarjad sobivad suurepäraselt küpsetistesse, smuutidesse, moosiks ja mahlaks. Lisaks on neid eriti ilus kasutada kaunistuse ja garneeringuna.

Tšatni - vürtsikas maitsesegu

Tšatni pärineb algselt India toiduvalmistamisest ja koosneb enamasti sissetehtud puuviljadest, suhkrust ja maitseainetest. Tšatni sobib enamiku toitude juurde ja on tugev maitseandja.