Tomati-õunamarmelaad tšilliga

Hinne (0 tk)

Koostisosad

500 g küpseid tomateid
200 g hapusid õunu
1 laim
1/4–1/2 tl kuivatatud purustatud tšillit
4 dl Dansukkeri kristallsuhkrut

Juhised

Valage tomatid keeva veega üle, eemaldage nahk ja hakkige tomatid. Koorige õunad ja riivige need jämeda riiviga. Riivige laimikoor ja pigistage poolitatud laimist mahl välja. Asetage puuviljad, hakitud tomatid ja tšilli potti ning laske segul keeda kaane all 10 minutit. Lisage suhkur ning keetke pidevalt segades veel 5 minutit. Seejärel võtke pott tulelt ja kloppige marmelaad korralikult vahule. Valage marmelaad soojadesse, puhastesse purkidesse ja sulgege purgid. Säiltage külmas.

Kas soovid Nordic Sugari ning meie toodete ja teenuste kohta lisateavet?

Sissetehtud suveköögiviljad

Säilitage tükike suve purgis. Sissetehtud suviste aedviljadega pikendate suve maitset. Suurepärane kasutada hilistel grilliõhtutel.

Armastatud õunad

Üks suve viimaseid puuvilju on hõrgutav, mahlane ja hea õun, Neid saab kasutada väga mitmel viisil.

Mustikad – metsa parimad marjad

Mustikad on ju siiski metsa parimad marjad. Mustikahooaeg algab tavaliselt juulis ja võib ulatuda ka pisut sügisesse. Korjake mustikaid ja kasutage neid piruka, moosi või mahla valmistamiseks.

Moosid ja mahlad

Oma moosi ja mahla valmistamine on ühteaegu lihtne ja hea. Suhkur toob marjade ja puuviljade maitse esile ning pikendab Sinu meistriteoste säilivusaega.

Põldmarja luksus

Nautige suvist luksust põldmarjadega! Põldmarjad sobivad suurepäraselt küpsetistesse, smuutidesse, moosiks ja mahlaks. Lisaks on neid eriti ilus kasutada kaunistuse ja garneeringuna.

Tšatni - vürtsikas maitsesegu

Tšatni pärineb algselt India toiduvalmistamisest ja koosneb enamasti sissetehtud puuviljadest, suhkrust ja maitseainetest. Tšatni sobib enamiku toitude juurde ja on tugev maitseandja.