Pistaatsiaiiris

Pistaatsiaiiris võib olla maailma maitsvaim jõulumaius. Maitsesta oma iirist pistaatsiapähklitega, et saada mõnusalt nätske iiris pähklise krõmpsuga.

u 45

45 min

Hinne (1 tk)

Koostisosad

100 g võid
200 ml vahukoort
300 g Dansukkeri ökosuhkrut
140 g Dansukker heledat siirupit
40 g Dansukkeri glükoosisiirupit
50 g pistaatsiapähkleid

Juhised

Sega kõik koostisained, välja arvatud pistaatsiapähklid, paksupõhjalises kastrulis ja keeda, kuni segu saavutab temperatuuri 125 ˚C. Kontrollimiseks võid tilgutada veidi segu külma vette ja testida konsistentsi.

Vahepeal tükelda pistaatsiapähklid ja lisa need iirisesegule, kui see on saavutanud õige temperatuuri. Pintselda umbes 18 x 25 cm vorm õliga üle ja vala sinna iirisesegu. Lase 24 tundi tarduda. Lõika iiris tükkideks ja mähi rasvakindlasse paberisse või tsellofaani.

Kas soovid Nordic Sugari ning meie toodete ja teenuste kohta lisateavet?

Pühadehõngulised küpsetised

Jõuludeks küpsetamine on alati eriline kogemus. See on nagu kindel varjupaik, siin peetakse alati traditsioonidest kinni.

Jõulumaiustused

Jõulumaiustused on kohustuslikud kõigile, kellele meeldib maiustada. Pane kommilauale kodus valmistatud iirisekommid, pralineed ja trühvlid.

Jõuluküpsised

Jõuluküpsised on midagi palju enamat kui piparkoogid! Klassikalised jõulukujundusega küpsised sobivad ideaalselt lauale jõulu toidu juurde või väikeseks jõulukingituseks armsale inimesele.

Kõige maitsvam jõulupakk

Kõige toredam on saada ja teha selliseid jõulukinke, mis on ise käsitsi valmistatud ja rõõmuga täidetud. Mis oleks veel südamlikum kui hõrgud maiustused, jõuluhõngulised küpsised ja maitsvad marmelaadid?

Jõuluhõngulised magustoidud

Talveaeg lõhnab apelsinide ja safrani järele. Need lõhnad jutustavad sellest, et leidub kohti, kus ei ole sama pime ja külm nagu siin Põhjamaal.

Jõulujoogid

Siin on soovitusi mida näppu võtta nii suurtele kui ka väikestele jõulupühalistele.