Pärmitaigna saiakesed, põhiretsept

Hinne (29 tk)

Koostisosad

150 g sulatatud võid 
6 dl piima
50 g pärmi
1 1/2 dl Dansukkeri kristallsuhkrut
1 näpuotsatäis soola
1 teelusikatäis kardemoni
umbes 14 dl nisujahu

Täidiseid
• 1 1/2 dl keedist, püreed või marmelaadi
• 150 g võid, 1 1/2 dl tuhksuhkrut, 1 spl Dansukkeri vanillisuhkrut
• 2-3 dl vanillikreemi
• 200 g riivitud mandlimassi, segatud 1 munaga
• 150 g võid, 1 spl kardemoni, 3/4 dl kristallsuhkrut
• 150 g võid, 1 1/2 dl tuhksuhkrut, 1 muna, 3 dl kookoshelbeid

Juhised

Sulatage või ja lisage piim, soojendage nii et segu oleks leige. Peenestage pärm taignakausis ja lisage vedelik, seejärel muud koostisained, välja arvatud jahu, mida tuleb vähehaaval juurde segada, kuni taigen enam kausi servade külge ei kleepu. Jätke taigen rätiku alla 20-30 minutiks kerkima. Rullige jahusel laual taigen laiali ja katke valitud täidisega. Voltige või vormige taignast saiakesed, nagu allpool kirjeldatud.

Küpsetamisjuhised
Jagage lahtirullitud taigen kaheks ja keerake kummastki osast rull. Lõigake kumbki rull 25 kettakujuliseks saiakeseks. Pange saiakesed vormidesse ja torgake iga saia keskele sõrmega auk. Augu sisse võib panna näiteks kookostäidise. Jätke saiakesed rätiku alla kerkima 20-30 minutiks. Võõbake saiakesed lahtiklopitud munaga üle. Riputage peale pärlsuhkrut. Küpsetage ahju keskosas 225-250° juures umbes 8 minutit. Jätke saiakesed jahtuma ahjuplaadile rätiku alla.

Ümmarguste saiakeste asemel võib rullida pikerguse tükid ja vormida neist kringlid või sõlmega saiakesed. Jätke saiakesed rätiku alla kerkima 20-30 minutiks. Küpsetage ahju keskosas 225-250° juures umbes 8 minutit. Võõbake ahjust võetud saiakesed võiga või margariiniga ja riputage peale kristallsuhkrut.

Lõigake lahtirullitud taignast klaasiga kettad. Pange igale kettale moosi, püreed või vanillikreemi ja vajutage taigen kinni, et täidis seest välja ei pääseks. Jätke saiakesed rätiku alla kerkima 20-30 minutiks. Võõbake ahjust võetud saiakesed võiga või margariiniga ja riputage peale kristallsuhkrut.

Rullige jahusel laual taigen laiali ja pange täidis peale. Keerake täidisega taigen rulli ja lõigake rullist 3 cm paksused kettakesed, mis panete paberist vormidesse. Jätke saiakesed rätiku alla kerkima 20-30 minutiks. Võõbake saiakesed lahtiklopitud munaga üle. Riputage peale pärlsuhkrut. Küpsetage ahju keskosas 225-250° juures umbes 8 minutit. Jätke saiakesed jahtuma ahjuplaadile rätiku alla.

Rullige taigen laiali ja pange täidis peale. Voltige taigen kolmeks ja lõigake 4 cm paksusteks ribadeks. Tehke igasse ribasse lõigake ja tõmmake üks nurk lõikest läbi. Jätke saiakesed rätiku alla kerkima 20-30 minutiks. Võõbake saiakesed lahtiklopitud munaga üle. Riputage peale pärlsuhkrut. Küpsetage ahju keskosas 225-250° juures. Jätke saiakesed jahtuma ahjuplaadile rätiku alla.

Rullige taigen laiali ja pange täidis peale. Keerake taigen kokku ja lõigake 2 cm laiusteks ribadeks, keerake need sõlme või vormige rõngasteks. Jätke saiakesed rätiku alla kerkima 20-30 minutiks. Võõbake saiakesed lahtiklopitud munaga üle. Küpsetage ahju keskosas 225-250° juures. Jätke saiakesed jahtuma ahjuplaadile rätiku alla. Enne laualepanekut katke saiakesed tuhksuhkruvõõbaga, milleks segage 2 dl tuhksuhkrut (valige meelepärane) ja pisut vett.

Jagage taigen viieks osaks ja rullige need ketasteks. Lõigake iga ketas 8 sektoriks. Pange sektoritele täidis peale ja keerake sarvekesteks. Jätke saiakesed rätiku alla kerkima 20-30 minutiks. Võõbake saiakesed lahtiklopitud munaga üle. Riputage peale pärlsuhkrut. Küpsetage ahju keskosas 225-250° juures. Jätke saiakesed jahtuma ahjuplaadile rätiku alla.

Kas soovid Nordic Sugari ning meie toodete ja teenuste kohta lisateavet?

Suvine kook

Koogid suvisteks pidulikeks ja argisteks sündmusteks

Valmista maitsev kook kevadsuviseks pidulikuks sündmuseks – koolilõpuks, jaanipäevaks või muuks toredaks koosviibimiseks. Siit leiad inspiratsiooni kevadiste ja suviste ürituste koogiplaanideks!

Rabarberikook

Maiuspalad rabarberist

Rabarberist saab küpsetada ja valmistada igasugust maitsvat suupoolist. Vana tuttav rabarberikook mõningaste variatsioonidega on kevadise köögi klassika, kuid rabarberist saab valmistada ka maitsvaid kastmeid, moose ning suppe.

Semifreddo

Isevalmistatud jäätis

Valmistage suvel endale ise jäätist! Milleks osta jäätist, kui seda võib ise teha? Oleme siia kogunud oma parimad jäätiseretseptid, kuid katsetage vabalt omaenda lemmikutega!

Suvejoogid

Värskendavad suvejoogid

Meil on parim retsept sinu ja sinu külaliste janu kustutamiseks.

Tikrimoosiga blondid

Küpsetame plaadikooke

Küpsetamine ahjuplaadil on lihtne ja praktiline. Suure plaadikoogiga võid rahumeeli pidada pidu, kartmata, et kook liiga ruttu otsa saab või kui pidu parajasti pole võid pakkuda küpsetisi kolleegidele ja ka nende päeva ilusamaks teha.

Šokolaadikook

Sulnis šokolaad

Mmm! Kas leidub midagi veel paremat kui tõeliselt mahlane ja suussulav šokolaadikook, mis rõõmustab nii keha kui hinge. See on imeline nauding, mis teeb päeva eriliseks või paneb täiusliku punkti heale einele.