Muscovado puding karamelliseeritud pähklitega

4 sööjale

Hinne (4 tk)

Koostisosad

Muscovadopuding
500 ml kohvikoort
100 ml piima
2 tsp Dansukkeri vanillisuhkrut
75 g Dansukkeri tumedat Muscovado suhkrut
6 munakollast

 

Karamelliseeritud pähklid
100 g pähkleid
2 spl Dansukkeri heledat siirupit
1 spl Dansukkeri rafineerimata roosuhkrut
2 näputäit soola


Serveerimiseks värskeid marju, piparmünti või sidrunmelissi

 

Juhised

 

Puding: Kuumutage koor, piim, muscovado suhkur ja vanillisuhkur paksupõhjalises keedunõus keemiseni, tõstke keedunõu pliidilt ja lisage segu pidevalt kloppides ükshaaval munakollased. Kloppige kuni vedelik pakseneb kergelt. Asetage 4 kuumakindlat magustoiduvormi sügavale ahjupannile ning jaotage kreem võrdselt vormidesse. Valage ahjupannile vormide ümber ettevaatlikult (et vesi kreemi sisse ei pritsiks) kuuma vett ning asetage vormid koos panniga 30 minutiks 125 °C kraadisesse ahju küpsema. Laske jahtuda.


Karamelliseeritud pähklid: Segage siirup, suhkur ja sool paksupõhjalises keedunõus. Kui suhkur on täielikult sulanud tõstke keedunõu pliidilt ja lisage pähklid. Segage hoolikalt läbi ning valage pähklid küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile ja küpsetage ahju keskmisel siinil 175 °C juures umbes 15 minutit. Küpsetamise keskel segage pähklid korraks plaadil läbi. Tõstke pähklid ahjust välja ja valage õhukese kihina küpsetuspaberile jahtuma.
Kaunistage puding pähklite, värskete marjade ja piparmündioksakesega.

 

 

Retsepti autor: Erika Holmberg, Obbola

Kas soovid Nordic Sugari ning meie toodete ja teenuste kohta lisateavet?

Õuna-vaarika krõbedik

Armastatud õunad

Üks suve viimaseid puuvilju on hõrgutav, mahlane ja hea õun, Neid saab kasutada väga mitmel viisil. Meil on nii retsepte värskete õunte kasutamiseks maitsvates küpsetistes kui ka soovitusi, kuidas tunda õuntest rõõmu pisut kauem, näiteks valmistades neist mahla või marmelaadi.

Tšatni

Tšatni - vürtsikas maitsesegu

Tšatni pärineb algselt India toiduvalmistamisest ja koosneb enamasti sissetehtud puuviljadest, suhkrust ja maitseainetest. Tšatni sobib enamiku toitude juurde ja on tugev maitseandja.

Mustikad – metsa parimad marjad

Mustikad on ju siiski metsa parimad marjad. Mustikahooaeg algab tavaliselt juulis ja võib ulatuda ka pisut sügisesse. Korjake mustikaid ja kasutage neid piruka, moosi või mahla valmistamiseks.

Sissetehtud suveköögiviljad

Sissetehtud suveköögiviljad

Säilitage tükike suve purgis. Sissetehtud suviste aedviljadega pikendate suve maitset. Suurepärane kasutada hilistel grilliõhtutel. Kasutage retsepte, siis on teie külmik varsti täis koduselt sisse tehtud suviseid aedvilju!

Ploomipirukas

Ploomivalik

Ploomid on ühed kõige tavalisemad aiapuuviljad ja neist on hea valmistada magustoite ja marmelaade. Miks mitte teha üks mõnus ploomimarmelaad või ploomitšatni, mida serveerida juustuvalikuga? Või proovige meie mõnusat ploomipirukat.

Põldmarjamoos

Põldmarja luksus

Nautige suvist luksust põldmarjadega! Põldmarjad sobivad suurepäraselt küpsetistesse, smuutidesse, moosiks ja mahlaks. Lisaks on neid eriti ilus kasutada kaunistuse ja garneeringuna. Põldmarjad valmivad hilissuvel ja varasügisel.