Mõdu, klassikaline

Hinne (13 tk)

Koostisosad

4 l vett
250 g Dansukkeri fariinsuhkrut
250 g Dansukkeri kristallsuhkrut
1–2 sidruni mahl
1/5 tl presspärmi (hernetera suurune tükk)
suhkrut, rosinaid

Juhised

Kuumutage pool veest keemiseni ja valage suhkrutele, lisage ülejäänud vesi ja sidrunimahl. laske jahtuda käesoojaks. Lahustage pärm vedelikutilgas ja lisage joogile. Jätke toasoojusesse käärima umbes 24 tunniks. Valage jook pudelitesse ja lisage igasse pudelisse 1 tl suhkrut ja mõned rosinad.

Rõhk pudelis kasvab, kuna käärimine jätkub, mistõttu ärge sulgege pudeleid liiga õhukindlalt.

Mõdu on valmis siis kui rosinad on pinnale tõusnud. Jahedas kulub selleks umbes nädal, toasoojuses umbes 3 päeva. Hoidke valmis mõdu külmkapis ja tarbige lõpuni nädala jooksul.

Kahekordistades retseptikogused (presspärmi siis 1/4 tl), saate piisaval hulgal mõdu suuremale kevadpühade peoseltskonnale!

NB! Kui soovite tumedamat mõdu, kasutage ainult fariinsuhkrut (kõik 500 g).

NB2! Kui soovite tugevamat sidrunimaitset, koorige joogivedeliku sisse enne käärima asetamist ka sidrunite koore kollane osa ja kurnake vedelik enne pudelitesse valamist.

 

Kas soovid Nordic Sugari ning meie toodete ja teenuste kohta lisateavet?

Suvemaitseline moos ja marmelaad

Suvemaitseline moos ja marmelaad

Suvised puuviljad ja marjad on head põõsalt ja puu otsast otse suhu pista. Mis aga kõhtu enam ei mahu on tark talveks salve koguda, et ka pimedal ja külmal ajal sooje suvepäevi meenutada. Kogusime kokku mõned maitsvad moosi-ja marmelaadi retseptid.

Semifreddo

Isevalmistatud jäätis

Valmistage suvel endale ise jäätist! Milleks osta jäätist, kui seda võib ise teha? Oleme siia kogunud oma parimad jäätiseretseptid, kuid katsetage vabalt omaenda lemmikutega!

Rabarberi-maasika juustukook

Küpsetamine suvemarjadega

Küpsetage suvemarjadega ja pakkuge peol midagi kodus valmistatut! Värskete hapukate marjadega täidetud pirukas või kook on ideaalne pärastlõunase kohvi juurde. Kasutage suviseid marju ja tähistage puhkust!

Suvejoogid

Värskendavad suvejoogid

Pakkuge janukustutajat suvesoojuses! Valmistage kodus Maasikalimonaadi randa kaasa võtmiseks või pakkuge suvepeol alkoholivaba alternatiivina Vaarikakokteili sidruniga. Meil on parim retsept sinu ja sinu külaliste janu kustutamiseks.

Leedriõie panna cotta laimimarinaadis marjadega

Suvedesserdid

Soojaga on eriti hea pakkuda magushaput ja värsket suvist desserti grilliõhtu või suvepeo lõpetuseks. Siit leiate meie mõnusate suvedessertide soovitused nii neile, kes soovivad pakkuda lihtsamat alternatiivi kui neile, kes soovivad proovida midagi veidi keerulisemat.

Tehke suvist mahla

Tehke suvist mahla

Lisaks moosidele on olemas ka teine imeline viis suvemaitseid säilitada - enamikest marjadest ja puuviljadest saab valmistada mahla! Mahla tegemine on palju lihtsam kui arvatakse, vaata allpool meie mõnusaid inspireerivaid retsepte.