Mesikärg

Hinne (13 tk)

Koostisosad

Sellel maitsval maiusel on inglise keeles suisa mitu nime näiteks honeycomb või cinder toffee. Ka retsepte selle maiasmokkade unistuse valmistamiseks on mitmeid, natuke erinevate või erinevas proportsioonis koostisainetega. Alljärgnevalt leiate meie lemmikretsepti:

500 g Dansukkeri valget kristallsuhkrut
½ dl Dansukkeri glükoosisiirupit
½ dl Dansukkeri heledat siirupit
1 dl vett
1 spl soodat

Juhised


Mõõtke kõik koostisained, välja arvatud sooda, paksupõhjalisse keedunõusse. Kuumutage segu aegajalt segades kuni selle temperatuur on 130–150°C. 130 °C juures saate pehmema maitsega ja heledama maiuse, 150 °C juures tugevama maitsega ja tumedama. Selleks, et segu mitte üle- või alakuumutada, kasutage termomeetrit. Kui segu on saavutanud soovitud temperatuuri tõstke keedunõu tulelt ja lisage sooda. Segage kõik kiirelt läbi, selle käigus moodustub keedunõusse kiirelt paisuv vaht. Valage vaht kergelt õlitatud küpsetuspaberiga vooderdatud ahjuplaadile ja laske täielikult jahtuda. Murdke jahtunud mass suupärasteks tükkideks ja kasutage nt. koogikaunistusena või maiustage niisama.


Nipp: valmis meekärje tükke sulašokolaadi sisse kastes saate eriti maitsva sisuga šokolaadikommid!
 

Kas soovid Nordic Sugari ning meie toodete ja teenuste kohta lisateavet?

Suvemaitseline moos ja marmelaad

Suvemaitseline moos ja marmelaad

Suvised puuviljad ja marjad on head põõsalt ja puu otsast otse suhu pista. Mis aga kõhtu enam ei mahu on tark talveks salve koguda, et ka pimedal ja külmal ajal sooje suvepäevi meenutada. Kogusime kokku mõned maitsvad moosi-ja marmelaadi retseptid.

Semifreddo

Isevalmistatud jäätis

Valmistage suvel endale ise jäätist! Milleks osta jäätist, kui seda võib ise teha? Oleme siia kogunud oma parimad jäätiseretseptid, kuid katsetage vabalt omaenda lemmikutega!

Rabarberi-maasika juustukook

Küpsetamine suvemarjadega

Küpsetage suvemarjadega ja pakkuge peol midagi kodus valmistatut! Värskete hapukate marjadega täidetud pirukas või kook on ideaalne pärastlõunase kohvi juurde. Kasutage suviseid marju ja tähistage puhkust!

Suvejoogid

Värskendavad suvejoogid

Pakkuge janukustutajat suvesoojuses! Valmistage kodus Maasikalimonaadi randa kaasa võtmiseks või pakkuge suvepeol alkoholivaba alternatiivina Vaarikakokteili sidruniga. Meil on parim retsept sinu ja sinu külaliste janu kustutamiseks.

Leedriõie panna cotta laimimarinaadis marjadega

Suvedesserdid

Soojaga on eriti hea pakkuda magushaput ja värsket suvist desserti grilliõhtu või suvepeo lõpetuseks. Siit leiate meie mõnusate suvedessertide soovitused nii neile, kes soovivad pakkuda lihtsamat alternatiivi kui neile, kes soovivad proovida midagi veidi keerulisemat.

Tehke suvist mahla

Tehke suvist mahla

Lisaks moosidele on olemas ka teine imeline viis suvemaitseid säilitada - enamikest marjadest ja puuviljadest saab valmistada mahla! Mahla tegemine on palju lihtsam kui arvatakse, vaata allpool meie mõnusaid inspireerivaid retsepte.