Martsipanist jõulupõrsad

u.10 põrsast

u. 1 tund

Hinne (0 tk)

Koostisosad

Martsipan
7 g peedimahla
200 g mandlijahu
190 g Dansukkeri ökosuhkrut
1 munavalge
25-30 ml külma vett
15 ml rapsiõli
300 g Dansukkeri tuhksuhkrut

Juhised

1. Peedimahla saamiseks koorige ja riivige üks peet, suruge mahl välja ning asetage kõrvale.

2. Töödelge köögikombainis mandlijahu ja suhkur ühtlaseks seguks.

3. Lisage töötlemist jätkates munavalge, vesi, peedimahl ja õli, kaapige vahepeal nõu külgedelt segu massi nõu keskele, et kõik ühtlaselt läbi seguneks.

4. Lisage vähehaaval töötlemist jätkates tuhksuhkur, töödelge kuni moodustub pastataoline mass.

5. Vormige martsipanist teile sobiva kujuga põrsad, laske fantaasial lennata ja nautige protsessi!

6. AGA... kui peaksite soovima vormida üht suurt ja kolme väikest põrsast (nagu pildil), siis see käib nii: Jaotage martsipanimass kaheks võrdseks osaks ja üks nendest veel omakorda neljaks. Vormige suurest tükist suure põrsa keha ja väikestest suure põrsa pea ja kolm väikest põrsast. Näpistage igast “keha” tükist väike jupp ja vormige sellest sabad, siis kinnitage sabad kehade külge. Asetage suure põrsa keha serveerimisalusele veidi külili asendisse. Joonistage kehale nüri noa servaga voldid ja kintsu jooned, sättige väikeste põrsaste kehad suure kõhu alla. Nüüd vormige suure põrsa pea. Näpistage peast jupp martsipani ja vormige sellest kaks väikest pallikest ja ülejäänust pea, natuke nagu sellise ühest otsast lömmis pirni kujuga. Suruge pea kere külge, vajutage pallikesed lapikuks ja vormige neist kõrvad, suruge kõrvad pea ja keha ühenduskohta kahele poole pead. Asetage kaks valget kommi silmadeks ja neile kaks täppi šokolaadi pupillideks.

Kas soovid Nordic Sugari ning meie toodete ja teenuste kohta lisateavet?

Suvine kook

Koogid suvisteks pidulikeks ja argisteks sündmusteks

Valmista maitsev kook kevadsuviseks pidulikuks sündmuseks – koolilõpuks, jaanipäevaks või muuks toredaks koosviibimiseks. Siit leiad inspiratsiooni kevadiste ja suviste ürituste koogiplaanideks!

Rabarberikook

Maiuspalad rabarberist

Rabarberist saab küpsetada ja valmistada igasugust maitsvat suupoolist. Vana tuttav rabarberikook mõningaste variatsioonidega on kevadise köögi klassika, kuid rabarberist saab valmistada ka maitsvaid kastmeid, moose ning suppe.

Semifreddo

Isevalmistatud jäätis

Valmistage suvel endale ise jäätist! Milleks osta jäätist, kui seda võib ise teha? Oleme siia kogunud oma parimad jäätiseretseptid, kuid katsetage vabalt omaenda lemmikutega!

Suvejoogid

Värskendavad suvejoogid

Meil on parim retsept sinu ja sinu külaliste janu kustutamiseks.

Tikrimoosiga blondid

Küpsetame plaadikooke

Küpsetamine ahjuplaadil on lihtne ja praktiline. Suure plaadikoogiga võid rahumeeli pidada pidu, kartmata, et kook liiga ruttu otsa saab või kui pidu parajasti pole võid pakkuda küpsetisi kolleegidele ja ka nende päeva ilusamaks teha.

Šokolaadikook

Sulnis šokolaad

Mmm! Kas leidub midagi veel paremat kui tõeliselt mahlane ja suussulav šokolaadikook, mis rõõmustab nii keha kui hinge. See on imeline nauding, mis teeb päeva eriliseks või paneb täiusliku punkti heale einele.