Marineeritud suvikõrvitsad

Hinne (13 tk)

Koostisosad

1 kg suvikõrvitsaid
75 ml äädikat (24%)
300 ml vett
600 Dansukkeri valget või pruuni granuleeritud suhkrut
10 g soola
1 pulk kaneelikoort
4 nelgitera
3 g musta terapipart
Poole sidruni riivitud koor

Juhised

Koorige ja poolitage suvikõrvitsad ning eemaldage seemed. Viilutage 2-3 cm tükkideks. Segage keedunõus äädikas, vesi, suhkur ja sool ning kuumutage keemiseni. Lisage suvikõrvitsatükid ja keetke 2 minutit. Eemaldage suvikõrvits vahukulbi abil vedelikust ja tõstke puhastesse soojadesse purkidesse. Lisage vedelikule vürtsid ja sidrunikoor ning keetke ilma kaaneta 15 minutit. Valage marinaad suvikõrvitsatele ning sulgege purgid. Säilitage jahedas. Suvikõrvitsate asemel saab retsepti kasutada ka tavalise kõrvitsa marineerimiseks.

Kas soovid Nordic Sugari ning meie toodete ja teenuste kohta lisateavet?

Sissetehtud suveköögiviljad

Säilitage tükike suve purgis. Sissetehtud suviste aedviljadega pikendate suve maitset. Suurepärane kasutada hilistel grilliõhtutel.

Armastatud õunad

Üks suve viimaseid puuvilju on hõrgutav, mahlane ja hea õun, Neid saab kasutada väga mitmel viisil.

Mustikad – metsa parimad marjad

Mustikad on ju siiski metsa parimad marjad. Mustikahooaeg algab tavaliselt juulis ja võib ulatuda ka pisut sügisesse. Korjake mustikaid ja kasutage neid piruka, moosi või mahla valmistamiseks.

Moosid ja mahlad

Oma moosi ja mahla valmistamine on ühteaegu lihtne ja hea. Suhkur toob marjade ja puuviljade maitse esile ning pikendab Sinu meistriteoste säilivusaega.

Põldmarja luksus

Nautige suvist luksust põldmarjadega! Põldmarjad sobivad suurepäraselt küpsetistesse, smuutidesse, moosiks ja mahlaks. Lisaks on neid eriti ilus kasutada kaunistuse ja garneeringuna.

Tšatni - vürtsikas maitsesegu

Tšatni pärineb algselt India toiduvalmistamisest ja koosneb enamasti sissetehtud puuviljadest, suhkrust ja maitseainetest. Tšatni sobib enamiku toitude juurde ja on tugev maitseandja.