Maasikajuustukook rabarberikeedisega

10 viilu

u. 1.5 tundi + 4 tundi sügavkülmas

Hinne (2 tk)

Koostisosad

Põhi
8 digestiivküpsist
40 g võid
40 g täistera tatart

Rabarberikeedis
150 g rabarberit
50 g maasikaid
95 g Dansukkeri tarretisesuhkrut Multi
20 g Dansukkeri glükoosisiirupit

Maasikajuustukook
400 g maasikaid
190 g Dansukkeri tarretisesuhkrut Multi
3 munakollast
30 g Dansukkeri tuhksuhkrut
40 g DansukkerI glükoosisiirupit
300 g toorjuustu
300 ml vahukoort

Juhised

Purustage küpsised, sulatage või ja segage küpsisepuruga. Röstige tatar kuival pannil kergelt läbi ja laske jahtuda. Segage tatar küpsisepuruga ja suruge segu 18 cm diameetriga  lahtikäiva koogivormi põhja. Asetage vorm pooleks tunniks sügavkülma.

Valmistage rabarberikeedis. Tõstke tükeldatud rabarber ja maasikad koos muude koostisainetega potti, kuumutage keemiseni ja keetke u. 4 minutit. Purustage blenderi abil ühtlaseks ja laske jahtuda.

Valage enamus keedisest 14 cm diameetriga koogivormi põhja, ülejäänu väiksematesse vormidesse (nendest tulevad koogikaunistused).Asetage vormid tunniks sügavkülma.

Purustage juustukoogi maasikad, segage tarretisesuhkruga ja keetke u. 2 minutit, laske täielikult jahtuda. Vahustage munakollased tuhksuhkru ja glükoosisiirupiga. Lisage toorjuust ning segage ühtlaseks. Lisage jahtunud maasikapüree. Vahustage eraldi kausis koor ning segage õrnalt toorjuustuseguga.

Eemaldage koogipõhja vormilt serv ja asetage see natuke suurema (20 cm diameetriga) toidukilega vooderdatud lahtikäiva koogivormi põhja keskele. Tõstke suurim rabarberikeedise ketas põhjale.

Valage enamus toorjuustusegust koogile. Ülejäänu valage väikestesse vormidesse (kaunistusteks). Asetage u. 4 tunniks sügavkülma.

Eemaldage vormiümbris ja toidukile ning kaunistage kook väiksemates vormides valmistatud toorjuustu ja keedise kujunditega ning värskete maasikatega. Serveerimisel laske enne lahti lõikamist 15–20 minutit toatemperatuuril sulada.

Kas soovid Nordic Sugari ning meie toodete ja teenuste kohta lisateavet?

Õuna-vaarika krõbedik

Armastatud õunad

Üks suve viimaseid puuvilju on hõrgutav, mahlane ja hea õun, Neid saab kasutada väga mitmel viisil. Meil on nii retsepte värskete õunte kasutamiseks maitsvates küpsetistes kui ka soovitusi, kuidas tunda õuntest rõõmu pisut kauem, näiteks valmistades neist mahla või marmelaadi.

Tšatni

Tšatni - vürtsikas maitsesegu

Tšatni pärineb algselt India toiduvalmistamisest ja koosneb enamasti sissetehtud puuviljadest, suhkrust ja maitseainetest. Tšatni sobib enamiku toitude juurde ja on tugev maitseandja.

Mustikad – metsa parimad marjad

Mustikad on ju siiski metsa parimad marjad. Mustikahooaeg algab tavaliselt juulis ja võib ulatuda ka pisut sügisesse. Korjake mustikaid ja kasutage neid piruka, moosi või mahla valmistamiseks.

Sissetehtud suveköögiviljad

Sissetehtud suveköögiviljad

Säilitage tükike suve purgis. Sissetehtud suviste aedviljadega pikendate suve maitset. Suurepärane kasutada hilistel grilliõhtutel. Kasutage retsepte, siis on teie külmik varsti täis koduselt sisse tehtud suviseid aedvilju!

Ploomipirukas

Ploomivalik

Ploomid on ühed kõige tavalisemad aiapuuviljad ja neist on hea valmistada magustoite ja marmelaade. Miks mitte teha üks mõnus ploomimarmelaad või ploomitšatni, mida serveerida juustuvalikuga? Või proovige meie mõnusat ploomipirukat.

Põldmarjamoos

Põldmarja luksus

Nautige suvist luksust põldmarjadega! Põldmarjad sobivad suurepäraselt küpsetistesse, smuutidesse, moosiks ja mahlaks. Lisaks on neid eriti ilus kasutada kaunistuse ja garneeringuna. Põldmarjad valmivad hilissuvel ja varasügisel.