Maasikajuustukook rabarberikeedisega

10 viilu

u. 1.5 tundi + 4 tundi sügavkülmas

Hinne (2 tk)

Koostisosad

Põhi
8 digestiivküpsist
40 g võid
40 g täistera tatart

Rabarberikeedis
150 g rabarberit
50 g maasikaid
95 g Dansukkeri tarretisesuhkrut Multi
20 g Dansukkeri glükoosisiirupit

Maasikajuustukook
400 g maasikaid
190 g Dansukkeri tarretisesuhkrut Multi
3 munakollast
30 g Dansukkeri tuhksuhkrut
40 g DansukkerI glükoosisiirupit
300 g toorjuustu
300 ml vahukoort

Juhised

Purustage küpsised, sulatage või ja segage küpsisepuruga. Röstige tatar kuival pannil kergelt läbi ja laske jahtuda. Segage tatar küpsisepuruga ja suruge segu 18 cm diameetriga  lahtikäiva koogivormi põhja. Asetage vorm pooleks tunniks sügavkülma.

Valmistage rabarberikeedis. Tõstke tükeldatud rabarber ja maasikad koos muude koostisainetega potti, kuumutage keemiseni ja keetke u. 4 minutit. Purustage blenderi abil ühtlaseks ja laske jahtuda.

Valage enamus keedisest 14 cm diameetriga koogivormi põhja, ülejäänu väiksematesse vormidesse (nendest tulevad koogikaunistused).Asetage vormid tunniks sügavkülma.

Purustage juustukoogi maasikad, segage tarretisesuhkruga ja keetke u. 2 minutit, laske täielikult jahtuda. Vahustage munakollased tuhksuhkru ja glükoosisiirupiga. Lisage toorjuust ning segage ühtlaseks. Lisage jahtunud maasikapüree. Vahustage eraldi kausis koor ning segage õrnalt toorjuustuseguga.

Eemaldage koogipõhja vormilt serv ja asetage see natuke suurema (20 cm diameetriga) toidukilega vooderdatud lahtikäiva koogivormi põhja keskele. Tõstke suurim rabarberikeedise ketas põhjale.

Valage enamus toorjuustusegust koogile. Ülejäänu valage väikestesse vormidesse (kaunistusteks). Asetage u. 4 tunniks sügavkülma.

Eemaldage vormiümbris ja toidukile ning kaunistage kook väiksemates vormides valmistatud toorjuustu ja keedise kujunditega ning värskete maasikatega. Serveerimisel laske enne lahti lõikamist 15–20 minutit toatemperatuuril sulada.

Kas soovid Nordic Sugari ning meie toodete ja teenuste kohta lisateavet?

Pühadehõngulised küpsetised

Jõuludeks küpsetamine on alati eriline kogemus. See on nagu kindel varjupaik, siin peetakse alati traditsioonidest kinni.

Jõulumaiustused

Jõulumaiustused on kohustuslikud kõigile, kellele meeldib maiustada. Pane kommilauale kodus valmistatud iirisekommid, pralineed ja trühvlid.

Jõuluküpsised

Jõuluküpsised on midagi palju enamat kui piparkoogid! Klassikalised jõulukujundusega küpsised sobivad ideaalselt lauale jõulu toidu juurde või väikeseks jõulukingituseks armsale inimesele.

Kõige maitsvam jõulupakk

Kõige toredam on saada ja teha selliseid jõulukinke, mis on ise käsitsi valmistatud ja rõõmuga täidetud. Mis oleks veel südamlikum kui hõrgud maiustused, jõuluhõngulised küpsised ja maitsvad marmelaadid?

Jõuluhõngulised magustoidud

Talveaeg lõhnab apelsinide ja safrani järele. Need lõhnad jutustavad sellest, et leidub kohti, kus ei ole sama pime ja külm nagu siin Põhjamaal.

Jõulujoogid

Siin on soovitusi mida näppu võtta nii suurtele kui ka väikestele jõulupühalistele.