Karamellõunad

8 tk

Hinne (6 tk)

Koostisosad

8 väiksemat punast õuna
8 puidust pulka

Kate
3 dl Dansukkeri kristallsuhkrut
1 1/2 dl vett
2 spl Dansukkeri glükoosisiirupit

Juhised

Eemaldage õuntelt varred ja õiekohad. Kuivatage õunad ja torgake igasse õuna õie poolt varre kohani puidust pulk. Määrige küpsetuspaberileht rasvainega.

Segage omavahel suhkur, vesi ja glükoosisiirup paksupõhjalises keedunõus ja kuumutage madalal kuumusel kuni suhkur on sulanud. Seejärel tõstke temperatuuri ja laske segul tugevalt mullitades karamelliks keeda. Segu on kasutamiseks valmis kui karamellitilk külmas vees tahkeks muutub.

Kastke õunad karamelli ja keerutage õunu kastruli kohal kuni kogu liigne karamell on õunalt tagasi kastrulisse tilkunud. Asetage õunad küpsetuspaberile tahenema.

Kas soovid Nordic Sugari ning meie toodete ja teenuste kohta lisateavet?

Suvemaitseline moos ja marmelaad

Suvemaitseline moos ja marmelaad

Suvised puuviljad ja marjad on head põõsalt ja puu otsast otse suhu pista. Mis aga kõhtu enam ei mahu on tark talveks salve koguda, et ka pimedal ja külmal ajal sooje suvepäevi meenutada. Kogusime kokku mõned maitsvad moosi-ja marmelaadi retseptid.

Jäätis moosiküpsistega

Isevalmistatud jäätis

Valmistage suvel endale ise jäätist! Milleks osta jäätist, kui seda võib ise teha? Oleme siia kogunud oma parimad jäätiseretseptid, kuid katsetage vabalt omaenda lemmikutega!

Rabarberi-maasika juustukook

Küpsetamine suvemarjadega

Küpsetage suvemarjadega ja pakkuge peol midagi kodus valmistatut! Värskete hapukate marjadega täidetud pirukas või kook on ideaalne pärastlõunase kohvi juurde. Kasutage suviseid marju ja tähistage puhkust!

Särtsakas rabarberijook

Värskendavad suvejoogid

Pakkuge janukustutajat suvesoojuses! Valmistage kodus Maasikalimonaadi randa kaasa võtmiseks või pakkuge suvepeol alkoholivaba alternatiivina Vaarikakokteili sidruniga. Meil on parim retsept sinu ja sinu külaliste janu kustutamiseks.

Leedriõie panna cotta laimimarinaadis marjadega

Suvedesserdid

Soojaga on eriti hea pakkuda magushaput ja värsket suvist desserti grilliõhtu või suvepeo lõpetuseks. Siit leiate meie mõnusate suvedessertide soovitused nii neile, kes soovivad pakkuda lihtsamat alternatiivi kui neile, kes soovivad proovida midagi veidi keerulisemat.

Tehke suvist mahla

Tehke suvist mahla

Lisaks moosidele on olemas ka teine imeline viis suvemaitseid säilitada - enamikest marjadest ja puuviljadest saab valmistada mahla! Mahla tegemine on palju lihtsam kui arvatakse, vaata allpool meie mõnusaid inspireerivaid retsepte.