Ahjukuivatatud tomatid

ahjukuivatatud tomatid, päikesekuivatatud, ahjutomat, tomat, kuivatatud tomat, tomatisalat

u. 6-le

Hinne (0 tk)

Koostisosad

12 ploomtomatit
50 g Dansukkeri valget või pruuni kristallsuhkrut
10 g soolahelbeid
5 g purustatud musta pipart
100 ml oliiviõli
30 ml sidrunimahla
1 pesa küüslauku
1 pott tüümiani
6 oksa rosmariini
Säilitamiseks oliiviõli

Juhised

Peske tomatid hoolikalt, lõigake sektoriteks ja laduge küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile. Puistake üle suhkru, soola ja pipraga, niristage tomatitele õli ja sidrunimahla. Koorige küüslauguküüned ja jaotage need tomatitele. Puistake plaadile ka tüümian ja rosmariin.

Küpsetage ahju keskmisel siinil 75 °C kraadi juures 12 tundi. Eemaldage maitsetaimed, laduge küüslaugud ja tomatid steriliseeritud õhukindlalt suletavasse klaaspurki, lisage oliiviõli, kuni kõik tomatid on kaetud. Säilitage külmikus. Säilib mõned päevad.

Järgige toiduvalmistamisel alati hügieenireegleid. Purgist portsjoni võtmisel kasutage puhast söögiriista.

Kas soovid Nordic Sugari ning meie toodete ja teenuste kohta lisateavet?

Pühadehõngulised küpsetised

Jõuludeks küpsetamine on alati eriline kogemus. See on nagu kindel varjupaik, siin peetakse alati traditsioonidest kinni.

Jõulumaiustused

Jõulumaiustused on kohustuslikud kõigile, kellele meeldib maiustada. Pane kommilauale kodus valmistatud iirisekommid, pralineed ja trühvlid.

Jõuluküpsised

Jõuluküpsised on midagi palju enamat kui piparkoogid! Klassikalised jõulukujundusega küpsised sobivad ideaalselt lauale jõulu toidu juurde või väikeseks jõulukingituseks armsale inimesele.

Kõige maitsvam jõulupakk

Kõige toredam on saada ja teha selliseid jõulukinke, mis on ise käsitsi valmistatud ja rõõmuga täidetud. Mis oleks veel südamlikum kui hõrgud maiustused, jõuluhõngulised küpsised ja maitsvad marmelaadid?

Jõuluhõngulised magustoidud

Talveaeg lõhnab apelsinide ja safrani järele. Need lõhnad jutustavad sellest, et leidub kohti, kus ei ole sama pime ja külm nagu siin Põhjamaal.

Jõulujoogid

Siin on soovitusi mida näppu võtta nii suurtele kui ka väikestele jõulupühalistele.